GRANGIA Erhvervspris

GRANGIA Erhvervspris bliver uddelt af JCI Slagelse

GRANGIA Erhvervspris er en erhvervspris som uddeles til et ungt og handlekraftigt menneske som har sat Slagelse på landkortet. Som samarbejdspartner med Slagelse Erhvercenter, er Grangia Erhvervsprisen at finde til ErhvervsAwards, hvor ca. 350 erhvervsfolk fra Slagelse Kommune mødes til prisoverrækkelser.

Indstil kandidat

Alle kan indstille en kollega, medarbejder, samarbejdspartner eller andre personer, som, man synes, lever op til kriterierne for prisen.

Kriterier

Kriterierne for indstilling af kandidate til Grangia Erhvervspris, er kandidaten en som gør en positiv forskel for erhvervslivet i Slagelse Kommune.

Bliv sponsor

Lad dig og din virksomhed være med til at støtte unge lokale talenter og på den måde bidrage til vækst og udvikling samt skabe fremgang i erhvervslivet i Slagelse Kommune.

Indstil en kandidat 2020

Alle kan indstille en kollega, medarbejder, samarbejdspartner eller andre personer, som, man synes, lever op til kriterierne for prisen. Den rigtige kandidat har i særlig grad udvist følgende:

– Placeret Slagelse på landkortet
– Er i besiddelse af gode evner til at netværke
– Deltaget aktivt i at skabe værdi for samfundet
– I særlig grad har markeret sig inden for sit felt
– Er særlig innovativ og gør en positiv forskel for det lokale erhvervsliv
– Er mellem 18 og 40 år

Du indstiller nemt din kandidat herunder.

Når du har indstillet din kandidat er forløbet følgende:

JCI Slagelse udvælger 3 kandidater som går videre til juryen
Juryen udvælger vinderen af GRANGIA Erhvervspris
GRANGIA Erhvervspris bliver uddelt til ErhvervsAwards i efteråret

Sidste års vindere

2019 – Jim Allan Jensen, TopGrej.dk                                                                                                                                                      2018 – Mark Rentzmann Uhrbrand Kristensen                                                                                                                                2017 – Rasmus Erichsen, Stop Spild Lokalt                                                                                                                                                    2016 – Mette Blum Marcher, Guldagergaard                                                                                                                                    2015 – Cathrine og Christian Rudolph, Sofakompagniet                                                                                                            2014 – Louise Zielinski, Storkereden                                                                                                                                                      2013 – Michael Thomsen, Skel.dk A/S                                                                                                                                                           …                                                                                                                                                                                                                                    2005 – Jens Larsen, Ollerup Maskinfabrik A/S                                                                                                                                2004 –                                                                                                                                                                                                                        2003 – Gardehusarregimentet                                                                                                                                                                    2002 –                                                                                                                                                                                                                        2001 – Vestsjællands Handelshøjskolecenter                                                                                                                                      2000 – Slagelse Forenede Håndboldklubber                                                                                                                                        1999 – EBK Huse                                                                                                                                                                                                1998 – John Anderberg, John Anderberg                                                                                                                                              1997 – Direktør Jens Grønkær, Brdr. Hillers                                                                                                                                      1996 – Wolfking Danmark A/S                                                                                                                                                                  1995 – Bestyrelsen for Museet på Trelleborg                                                                                                                                      1994 – Forstander Kurt Jensen, Teknisk Skole                                                                                                                                    1993 – Direktør Mogens Dahl-Nielsen, Westrup A/S